loading...
Home * Sport * Futboll

Futboll

Portugalia publikon premiot, Botërori shpërblim si Gjermania

Portugalia ka publikuar premiot që do të japë në rast triumfi në Kupën e Botës. Janë në total 8,05 milionë euro që do të ndahen për skuadrën luzitane, me çdo futbollist që do të përfitojë 350 mijë euro në rast triumfi në Rusi. Është shifër e njëjtë me triumfin në Euro 2016, ndërkohë që premio identike ka edhe Gjermania për ...

Read More »

Itali-Shqipëri, nis grumbullimi i kuqezinjve

Ka filluar grumbullimi anti Itali dhe Bosnje për përfaqësuesen kuqezi, ku ditën e shtunë dhe të dielë kanë filluar të mbërrijnë lojtarët e parë. Një grumbullim disi ndryshe, me shumë lojtarë të dëmtuar dhe një pjesë me pak minuta në këmbët e tyre. Gjithsesi, kjo nuk pengon askënd nga ata që ka thërritur Xhani de Biazi që të jetë i ...

Read More »

Inter i çmendur, i bën 7 Berishës

Vetëm 45 minuta i mjaftojnë Interit, për të rikthyer me këmbë në tokë Atalantën, e cila është duke zhvilluar një sezon shumë të mirë.  Trajneri i Atalantës, Gasperini i kishte bërë llogaritë gabim, duke e vendosur shumë lart mbrojtjen ndaj milanezëve, të cilët nuk falën. Interi e mbylli pjesën e parë duke shënuar plot pesë gola, tre herë me Icardin ...

Read More »

Transferta me Italinë, shtyhet afati për biletat

Qeveria e futbollit shqiptar vendosi të shtyjë afatin e shitjes së biletave për tifozët që do të duan të ndjekin nga afër kombëtaren në transfertën delikate ndaj Italisë këtë fund muaji. FSHF ka çuar deri në 16 mars, limitin për tifozët që të mund të sigurojnë një vend në stadiumin “Renxo Barbera” të Palermos, për sfidën eliminatore të botërorit 2018 ...

Read More »

Lajmi i keq për Barcelonën, lëndohet Neymar

Neymar është lënduar dhe nuk do të luaj ndaj Deportivo La Corunas. Barcelona e ka konfirmuar se sulmuesi brazilian, Neymar ka lënduar këmbën e majtë dhe nuk do të jetë në gjendje të luaj ndaj Deportivo La Corunas. Po ashtu, për shkak të lëndimit në këtë takim nuk do të luaj as Rafinha, i cili kishte paraqitje fantastike ndaj PSG’së. ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com