loading...
Home * Lajme * Speciale

Speciale

Skandal, si Lu financoi fushatën e Ramës në 2015 përmes Soros

Portali “Judical Watch”, publikoi të mërkurën 49 faqe nga një dosje e re e Departamentit të Shtetit mbi aktivitetin e USAID, ku sipas portalit ka financuar aktivitete të organizatave joqeveritare në Shqipëri, të cilat njihen si mbështetëse të George Soros. Dokumentet zbulojnë së pari aktivitetet e përfaqësuesit të Soros në Shqipëri, Andri Dobrushi, drejtor i “Fondacionit për një Shoqëri të ...

Read More »

Si po braktisen spitalet e Shqipërisë, nga bluzat e bardha. Vetëm Gjermania merr, 4500 infermierë të kualifikuar

Prej rreth dy vitesh, mjekët dhe infermierët shqiptarë janë masivisht me sy e veshë nga Gjermania. Shoqata e Infermierëve deklaron shifra alarmante për mjekët e larguar dhe veçanërisht për ata që presin të ikin. “Në Gjermani kanë ikur rreth 2.500 infermierë aktualisht, që nga koha e portalit. Gjithashtu ne kemi informacion se rreth 2.000 të tjerë janë në proces për ...

Read More »

Ndrenika: Këtu duhet të fillojë lufta

Në mbledhjen e sotme të Komisionit të Edukimit dhe Medias, janë disa artistë të cilët kundërshtojnë projektligjin për shembjen e Teatrit Kombetar. Në fjalën e tij aktori i mirnjohur Robert Ndrenika u shpreh se bojkoti i maxhorancës tregon së këtu duhet të fillojë lufta. “Bojkoti i tyre tregon se këtu duhet të fillojë lufta. Nuk e kuptoj këtë gjë. Unë ...

Read More »

Mbas sulmit kimik ne Siri qëndron Soros

Miliarderi George Soros është pas sulmit të fundit me armë kimike në Siri, që la 70 civilë të vdekur dhe shumë të tjerë u plagosën. Helmetat e Bardha, një grup i lidhur me al-Kaedën që financohet nga Soros dhe Mbretëria e Bashkuar, në një skenar të sulmit në qytetin e Khan Shaykhun, menjëherë e akuzoi regjimin e Asadit për  False ...

Read More »

Po ndodh tani: Takim Meta-Rama-Basha???

Që në orët e para të mëngjesit në vilën 31, po zhvillohet një takim midis z.Meta, z.Rama dhe z.Basha. Mësohet se në këtë takim janë dhe ambasadorët e bashkimit europian. Ç’farë po diskutohet!? Mos vallë po shkojmë drejt një qeverie teknike!? Këtë do ta mësojmë në përfundim të këtij takimi të rëndësishëm.

Read More »

Deputeti Italian denoncon zhdukjen e 28.600 ton mbeturina

Në faqen personale të deputetit italian të Lëvizjes 5 Yje z.Ricardo Nuti, është denoncuar zhdukja e 28.600 tonëve mbeturina. Deputeti nga Palermo, kërkon nisjen e një hetim parlamentar për mbetjet e zhdukura në Shqipëri, duke kërkuar shpjegime nga qeveria dhe në radhë të parë nga kryeministri italian. “Fshehurazi nga të gjithë, një trafik i frikshëm mbetjesh më 2016 ka përfshirë ...

Read More »

Manipulimi i informacionit

Po ju tregojmë një video të realizuar nga një blog, i cili ka mbledhur deklarata serioze mbi problemin e manipulimit të informacionit. Kjo video është në gjuhën italiane dhe angleze. Shikim të këndshëm.  

Read More »

Rama darkë me Vuçiç

Kryeministri Edi Rama ka darkuar së bashku me Kryeministrin e Serbisë Aleksandar Vuçiç mbrëmjen e sotme në Sarajevë. Syri.net mëson se në darkë së bashku me Ramën e Vuçiç kanë qenë edhe Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa dhe Kryeministrat e tjerë të rajonit sikurse mund ta shikoni në foto. Fotografia është shkrepur pikërisht në një restorant në Sarajevë rreth orës ...

Read More »

Si paratë e Soros korruptuan ambasadorët në Shkup dhe Tiranë

Ndërhyrja e George Soros në ekonominë dhe politikën botërore, ka vënë miliarda njerëz në rrezik dhe ka rritur tashmë ndikimin edhe në rajonin tonë, ku vendi më i rrezikuar Maqedonia fqinje. Në fakt, shteti i vogël i Ballkanit po bëhet shesh-beteja mes partive konservatore që mbështesin vlerat tradicionale dhe sovranitetin kombëtar, dhe ato që shpesh financohen nga miliarderi amerikan, axhenda ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com