loading...
Home * Lajme * Politikë

Politikë

Xhafaj drejt dorëheqjes, apo shkarkimit…?

Fatmir Xhafaj do të dorëzohet në ditët apo maksimalisht në javët në vijim. Ai mundet të ketë bërë marrëveshje me Ramën të pranojë të shkarkohet prej tij në shtator se bashku me disa ministra të tjerë për të shmangur njollën e lidhjes me trafikun e drogës. Ai shikon se sulmi ballor po i vjen nga opozita. Por ajo që po ...

Read More »

Deklarata bombë/ Hajdarmataj në përgjim?

Prokurori i çështjes “Tahiri”, Besim Hajdarmataj ka bërë një deklaratë të fortë sot në sallën e gjyqit, ndërsa po zhvillohej seanca ndaj ish-ministrit të Brendshëm. Ish-kreu i Krimeve të Rënda, Besim Hajdarmataj ka hedhur dyshime të forta edhe për një përgjim të mundshëm të prokurorëve që hetojnë çështjen “Tahiri” nga ish-ministri, apo njerëz të lidhur më të, kur tha se: ...

Read More »

Rama ‘Pentito’? Pse vetëdëshmoi kryeministri pa u thirrur si i dyshuar?

Edi Rama, kryeministri i ‘vetmuar’ i qeverisë shqiptare ka bërë sot më shumë se një akt politik, një akt ligjor duke dëshmuar publikisht raportet e tij me bandën ‘Habilaj’ pa ja kërkuar asnjë institucion këtë dëshmi. Së paku deri më tani. Edi Rama dëshmoi dhe pohoi se të gjitha emërimet në polici kanë qenë propozime të Saimir Tahirit dhe se ...

Read More »

Ngjela: Lamtumirë Kryeministër, ike me turp nga kjo punë.

Përgjimet e ‘dosjes Habilaj’, ku është përfshirë edhe emri i Saimir Tahirit kanë sjellë një tërmet të vërtetë politik në vend, që duket se do të vazhdojë të sjellë edhe largimin e qeverisë. Për këtë shkruan edhe miku i Edi Ramës, avokati Spartak Ngjela në një shkrim në faqen e tij në Facebook. Lamtumirë Rama! Ike me turp nga kjo ...

Read More »

Ylli Manjani “A është fajtore LSI për qeverisjen e shkuar?”

Po, pa asnjë dyshim LSI ka përgjegjësitë e saj brenda qeverisë që u nis politike dhe mbaroi politeknike! LSI është fajtore që mbështeti Edi Ramën pa asnjë kusht! Marrëveshja e 2013-ës, nuk ishte e qëlluar dhe qasja e LSI ishte: Kryeministri ka punën e vet dhe duhet lejuar të ushtrojë detyrën e tij sipas idesë që Ai ka! Pra vërtë ...

Read More »

Koalicioni, LSI sulmon Ramën, i kujton marrëveshjen dhe Policinë blu

LSI-ja ka sulmuar ashpër sot Kryeministrin Edi Rama drejtpëdrejt dhe qeverisjen e Rilindjes për akuzat ndaj saj si “shushunjë”,  duke i kujtuar se ka respektuar në 4 vjet marrëveshjen e tyre të koalicionit të nënshkruar në Shkodër dhe i ka përmendur me tendencë, Policinë e inkriminuar, policët “blu” bashkëpunëtorë në kanabizimin e vendit si dhe korrupsionin në Tatime e Dogana, ...

Read More »

Nga “Drejtësia” te ndarja e PS-LSI/Manjani: Meritat dhe roli i rrallë i PD-së

Ish-ministri i LSI, Ylli Manjani, ka folur për meritat e Partisë Demokratike, në një studio televizive. Manjani nisi që me konsensusin e 21 korrikut për reformën në drejtësi, duke e cilësuar sjelljen e PD të rrallë dhe mjaft profesionale. Më tej, ish-ministri i Drejtësisë renditi dhe një sërë meritash të PD gjatë qëndrimit të saj në çadër. “Në ngjarjet e ...

Read More »

Kohë e keqe!

Rexhep Tahipi fitoi një referendum që ja hip keqas shtetit Turk! Tashmë ai është Sulltan. Vetë shkrun e vetë vulos. Vetë Ali e vetë Kadi! Modeli i sulltanatit të Xhepit, duket se frymëzohet më shumë nga modeli Carist i Putin. Emëron e shkarkon qeverinë, por edhe gjykatësit! Fiks vetë Ali e vetë Kadi! Asnjë lidhje me modelin perëndimor të ndarjes ...

Read More »

Basha: Lu(bisti) i Ramës në SHBA paguhet me paratë e ARMO-s

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka sulmuar sërish qeverinë nga Çadra e Lirisë pasditen e sotme, ku është shprehur se republika e vjetër është komploti më i madh në histori që u është bërë shqiptarëve. Kreu i demokratëve përmendi edhe një lobist të qeverisë në SHBA që paguhet me paratë nga trafiku i kanabisit dhe me paratë e naftës ...

Read More »

Thirrje Metës për ta refuzuar/ Presidenti Nishani dekreton ministër hetuesin Fatmir Xhafaj

Presidenti i Republikës Bujar Nishani deklaroi se Fatmir Xhafaj është i papërshtatshëm për t’u bërë ministër i Brendshëm, duke pasur parasysh të shkuarën e tij si hetues i kohës së komunizmit. Në një konferencë shtypi, Presidenti tha se ai e ka dekretuar Xhafajn për ministër, dhe saktësoi se Kushtetuta nuk i jep të drejtën që të refuzojë emërimin e një ministri, pasi ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com