loading...
Home * Lajme (page 8)

Lajme

Prokuroria thellon hetimet për Alfred Pezën, kërkesë Kuvendit

Prokuroria e Përgjithshme ka thelluar hetimet për deputetin socialist, Alfred Peza, i akuzuar për tre vepra penale, për evazion fiskal, deklarim i rremë i pasurisë dhe falsifikim dokumentesh. Hetimet për deputetin Peza nisën pasi bashkëshortja e tij ka blerë aksione në një bankë të nivelit të dytë, me afro 1 %, me vlerë 1.13 miliardë lekë të vjetra. Prokuroria e ...

Read More »

Si e shkatërroi Rilindja kulturën

(Kush s’do të shikojë, nuk i merion sytë) Edi Rama erdhi nga Franca për t’u bërë direkt ministër Kulture. Dhe që atëhere vazhdoi si kryetar bashkie, deri dhe Kryeministër. Nga kjo pritej që ai të zhvillonte së paku fushën e tij: Kulturën. Fatkeqësisht Rama nëpërmjet rilindjes ose “të fillojmë nga e para” krijoi një ambient klientelist, Demagogjik, duke favorizuar shoqërinë ...

Read More »

New Europe: Aleatët e Edi Ramës

Ndërkaq në shkrimin e New Europë thuhet: Sipas dy artikujve të botuar në “Huffington Post” dhe “The Washington Times”, si dhe disa burime të tjera, duket se në Shqipëri ka një përpjekje të përbashkët “interesash të veçanta” për të mbështetur kryeministrin e tanishëm, Edi Rama, në zgjedhjet e  përgjithshme të qershorit. Nuk është më një sekret që qeveria e Ramës ...

Read More »

Trump ka përmendur resetimin Financiar?

“Në lidhje me zhvlerësimet e monedhës, unë jam ankuar për të gjatë, unë mendoj se të gjithë, në fund, dhe ndoshta shumë më shpejt se sa shumë njerëz arrijnë të besojnë ose mendojnë, ne do të jemi në kushte të barabarta. Sepse kjo është e vetmja rrugë e drejtë.

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com