loading...
Home * Lajme (page 5)

Lajme

Kontenierë me mbetje depozitohen në minierën e Prrenjasit

Denoncimi është bërë publik në faqen e facebook të ish kryeministri Berisha. Qytetari dixhital denoncon: “Doktor, pershendetje ! Je i lutur qe si qytetar dixhital te ma ruash anonimatin. Mbetjet kimike nje pjese e madhe e tyre te nisura per Qafe Thane kane devijuar ne Prrenjas,ne galerit e minjeres.I gjithe Prenjasi esht i tronditur dhe flet per kete.Pogradeci eshte ne ...

Read More »

Meta nga Novosela : Jo vendime bazuar në urrejtjen ndaj njëri-tjetrit dhe filozofinë e përjashtimit

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, zhvilloi një takim me strukturat në Novoselë të Vlorës, ku shoqërohej nga Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari dhe Prof. Shezai Rrokaj, anëtar i kryesisë së LSI. Duke folur para të pranishmëve gjatë këtij takimi, Meta, u shpreh se është koha që politikanët të marrim vendime të rëndësishme duke u bazuar ...

Read More »

Wikileaks: “CIA na spiunon nëpërmjet smartphones dhe smart TV”

Wikileaks hyn në veprim, duke shpërndarë në rrjet dokumenta sekrete të cilat i përkasin CIA-s. Smartphone ynë, TV tona, janë mjete të spiunazhit dhe kanë brenda tyre gjithçka nga malware deri tek mikrofonat sekretet … Ja pra se si CIA kontrollon gjithçka, Evropë, Shtetet e Bashkuara, askush nuk është imun, Apple, Android, Microsoft, smart TV. Për më shumë lexoni shkrimin ...

Read More »

Zhdukja e 1300 kontenierëve, CNN zgjeron skandalin: 5 qytetet shqiptare ku janë groposur lëndët kimike

Lajmi për zhdukjen në Shqipëri të 1300 kontenierëve me lëndë kimike është bërë lajm kryesor edhe në mediat greke. Pas agjencisë “Lifo” sot është CNN që ka shkruar për këtë lajm të rëndë. CNN në gjuhën greke shkruan se, në Shqipëri kanë nisur hetimet në lidhje me zhdukjen e kontenierëve. Është prokuroria e Durrësit që ka nisur verifikimet për këtë ...

Read More »

Kolumbia e Evropës

‘Shqipëria po kthehet në Kolumbinë e Europës’ – kështu e nis shkrimin e saj italiani ‘il Giornale.it’. Këtë deklaratë e ka bërë që nëntorin shkuar ish-kryeministri dhe ish-presidenti i vendit Berisha dhe nëse Shqipëria nuk është e interesuar që të bëjë trafik kokaine, kanabisi i çuar në Europë nga ky vend nuk ka rivalë. Ambasadori i OSCE-së në Shqipëri, Borchardt, ...

Read More »

Ah moj demokraci…

E ç`t`iu them për demokracinë? E gjeta apo më gjeti, me gurin e Sizifit mbi shpinë? Tek bëj të çaj dallgët e jetës me vështirësi, se që kohë na u ngritën këmbët dhe na u bënë kokë, mi krodhën e bukës na ranë dhëmbët, m`be më sot, m`be me xhepat trokë, shpresat duke i bërë abort. Se larg e më ...

Read More »

O sot o kurrë

Jetuam në këto troje 100 000 – 30 000 vjet më parë , në periudhën e Paleolitit të Mesëm. Ishin hapat e para kur paraardhësit tanë mësuan të punojnë veglat e strallit. Njerëzit e këtyre trevave kaluan Neolitin, Epokën e bronzit , e më pas hyri koncepti Iliri, një nga popullësitë më të mëdha të Evropës së atëherëshme. Në këto ...

Read More »

2 mars 1444 – Krijohet Lidhja e Lezhës

Lidhja caktoi Skënderbeun si komandant të përgjithshëm të një ushtrie prej 8000 kalorësish dhe 7000 këmbësoresh, forca e së cilës u vu në provë pas pak muajsh,  kur doli fituese ndaj një ushtrie osmane prej 25 mijë vetash në betejën Torviollit.

Read More »

Jess L. Baily dhe Soros destabilizojnë Maqedoninë

Ambasadori amerikan i emëruar nga Barak Obama në Maqedoni, Jess L. Baily, ka punuar në prapaskenë me Fondacionin Shoqëria e Hapur Soros “për të kanalizuar shuma të mëdha dollarësh amerikanë për këtë çështje, ambasadori amerikan ka ndërhyrë në çështjet e brendshme politike në shkelje të Konventës së Vjenës mbi Marrëdhëniet Diplomatike.   Linku i lajmit, për më shumë

Read More »

Ky kalbëzim…

E dini se kush mblidhet rreth njerëzve të fuqishëm??? Bashkpunëtorët në krim, lajkatarët, kurvat, dorëputhësit, karagjozët, të pafytyrët, dallaveraxhinjtë, politikanë,  mbajtës çantash, ngatrrestarë, rrufjanë, ministra, profetë të rremë, të pa besë e të poshtër, profesionistë iluzionesh dhe sharlatanë! Nuk e dinë që duke bërë lajka njerëzve me pushtet nuk arrihet pushteti? Që ta marrësh atë duhet ta duash atë! Armët ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com