loading...
Home * Lajme (page 4)

Lajme

Manipulimi i informacionit

Po ju tregojmë një video të realizuar nga një blog, i cili ka mbledhur deklarata serioze mbi problemin e manipulimit të informacionit. Kjo video është në gjuhën italiane dhe angleze. Shikim të këndshëm.  

Read More »

Mediat tradicionale përhapin “lajme fallse”

Burimet tradicionale të informacioni përhapin “Lajme fallse”. Po vinë shumë akuza tashmë jo vetëm në Amerikë, Europë por së fundmi dhe në Shqipëri, për përhapjen e lajmeve fallso në mediat tradicionale. Ato akuzohen nga politikanë që janë të kapura dhe përhapin të pa vërteta, që nga Trump në Amerikë, Le Pen në Francë dhe së fundmi Basha në Shqipëri. Po ...

Read More »

Tensionet në kulm: Turqia kërcënon ashpër BE-në, ja kushti që i vë

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlut Cavusoglu, kërcënoi me anulimin e marrëveshjes që frenon rrjedhën e migrantëve dhe refugjatëve në Bashkimin Evropian. Një vit më parë, kur Evropa ka qenë në mes të krizës së madhe me emigrantë, Turqia ka negociuar marrëveshjen për të ndaluar emigrantët e paligjshëm nga kalimi në Greqi, në këmbim të përshpejtimit të integrimit të Turqisë ...

Read More »

Fox News i bën jehonë letrës së senatorëve dërguar Sekretarit Tillerson për Shqipërinë

Rrjeti televiziv amerikan “Fox News” i ka bërë jehonë letrës së 6 senatorëve amerikanë dërguar Sekretarit të Shtetit Rex Tillerson, të cilët shprehin shqetësimin për drogën dhe krimin e organizuar në Shqipëri. “Fox News” ka pasqyruar letrën e 6 senatorëve, ku shkruajnë gjithashtu se miliarderi amerikan George Soros, përmes shoqatave të tij po ndikon në politikën e Shqipërisë por dhe ...

Read More »

Rama darkë me Vuçiç

Kryeministri Edi Rama ka darkuar së bashku me Kryeministrin e Serbisë Aleksandar Vuçiç mbrëmjen e sotme në Sarajevë. Syri.net mëson se në darkë së bashku me Ramën e Vuçiç kanë qenë edhe Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa dhe Kryeministrat e tjerë të rajonit sikurse mund ta shikoni në foto. Fotografia është shkrepur pikërisht në një restorant në Sarajevë rreth orës ...

Read More »

Baton Haxhiu, spiun i ‘UDB’

Nga Reshat Badallaj­ ZHURIANI Serbia fashiste permes Baton Haxhiut,spiunit të UDB­es serbe,këlyshit të Jovica Stanishiqit,gjaksorit te kryeudbashit të Serbisë,bandës vrastare,raciste, që quhet “DEVOLLI” dhe permes ETC të Ramiz Kelmendit,argat i devotshem serb,tentojn t´i helmojn dhe t´i tredhin shqiptarët. Devollët dhe Ramiz Kelmendi,kahmotshëm janë të lidhur me vëllazërit Kariq,kundër shqiptarve. Strumbullari i kësaj zezënaje,që i bie kambanave të mortit kundër kombit ...

Read More »

Shkarkohen 4 ministra. Ja CV-të e ministrave të rinj sipas Berishës

Emërimet e reja në qeverinë e Kanabistanit! “Te dashur miq, mediat njoftojnë se: -Ministria e droges i besohet Fatmir Droges, qe me vellain e tij kryekspert, trafikant nderkombetar droge, Arianin te denuar ne Itali, Venezuele dhe Ekuador, do siguroje trafikun e drogave te forta ne Shqiperi. Vella Ariani kontrollon per llogari te familjes trafikun e droges ne Vlore,Fier!Fatmiri si minister ...

Read More »

Petrit Vasili tradhton ‘kryeministrin’ Meta: Ja sms për deputetët

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka kërkuar vetëpërmbajtje nga ana e ministrave dhe deputetëve të partisë së tij, në lidhje me deklaratat për të bërë Ilir Metën kryeministër. Këtë e ka treguar me anë të një mesazhi të drejtuar atyre nga Vasili, ku u kërkon të vetëpërmbahen këto ditë sepse “kryetari nuk është në Shqipëri”. I/E nderuar.* Kryetari do të ...

Read More »

Ministria e Kulturës vodhi dhe nga vdekja e Dritëroit…

‘Hashtag.al’ zbulon skandalin: Ceremonia e homazheve për shkrimtarin dhe poetin Dritëro Agolli është sponsorizuar nëpërmjet një prokurimi publik nga Ministria e Kulturës, ndërsa fondi i lëvruar duket i dyshimtë. Ministria e Kulturës ka akorduar 3.4 milionë lekë (afro 30 mijë USD) për ceremoninë e homazheve, ndërsa specialistët e eventeve thonë se ceremonia ishte krejt modeste dhe nuk mund të justifikojë ...

Read More »

Si paratë e Soros korruptuan ambasadorët në Shkup dhe Tiranë

Ndërhyrja e George Soros në ekonominë dhe politikën botërore, ka vënë miliarda njerëz në rrezik dhe ka rritur tashmë ndikimin edhe në rajonin tonë, ku vendi më i rrezikuar Maqedonia fqinje. Në fakt, shteti i vogël i Ballkanit po bëhet shesh-beteja mes partive konservatore që mbështesin vlerat tradicionale dhe sovranitetin kombëtar, dhe ato që shpesh financohen nga miliarderi amerikan, axhenda ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com