loading...
Home * Lajme (page 3)

Lajme

Si të arrijmë ta kuptojmë Kryeministrin, dhe ç’na ka rënë mbi krye?

Nga Dritan Shano I gjithë populli shqiptar është sot i çoroditur. Ca e thonë hapur, ca të tjerë për shkak se e kuptojnë politikën si hakmarrje dhe jo si qeverisje, nuk e thonë me gojë. Të gjithë ne kujtuam se në 2013 u votua një qeveri, por po shohim se mbi krye në vend të një qeverie kemi Juntën e ...

Read More »

Arkitekti i shkatërrimit është arroganca

Ylli Manjani‏ Kryeministri ose dorëhiqet, ose thjesht do hiqet! Ky është çmimi i arrogancës që duhet të paguajë! Kështu shpëtojnë zgjedhjet dhe drejtësia! Francisco de Quevedo ka thënë : “Arkitekti i shkatërrimit është arroganca, vë themelet lartë dhe çatinë poshtë.“

Read More »

Shqipëria e pasur, me shqiptarët e varfër

Pse Shqipëria nuk arrin të shfrytëzojë potencialet e saj: zonat bregdetare dhe ato bujqësore nuk kanë vlerë të shtuar, duke bërë që varfëria në to të mbetet e lartë. Vendi tepër i varur nga të ardhurat nga emigracioni.. Nga Ornela Liperi Një vështrim mbi hartën e varfërisë, i kombinuar me të dhënat e burimit kryesor të jetesës në qytet e ...

Read More »

Thirrje Metës për ta refuzuar/ Presidenti Nishani dekreton ministër hetuesin Fatmir Xhafaj

Presidenti i Republikës Bujar Nishani deklaroi se Fatmir Xhafaj është i papërshtatshëm për t’u bërë ministër i Brendshëm, duke pasur parasysh të shkuarën e tij si hetues i kohës së komunizmit. Në një konferencë shtypi, Presidenti tha se ai e ka dekretuar Xhafajn për ministër, dhe saktësoi se Kushtetuta nuk i jep të drejtën që të refuzojë emërimin e një ministri, pasi ...

Read More »

Ilir Meta: “Eshtë e domosdoshme të nxiten fëmijët për të shpalosur e zhvilluar aftësitë krijuese”

Kryetari i Kuvendit, zoti Ilir Meta, i cili mori pjesë në panairin e shkencës dhe inxhinierisë të organizuar nga Kolegji “Turgut Ozal” të Tiranës, u njoh nga afër me shpikjet inovative që nxënësit e kësaj shkolle kishin përgatitur dhe i kishin ekspozuar në këtë event. Kryetari i Kuvendit vlerësoi këtë iniciativë, duke theksuar se është e domosdoshme për të nxitur ...

Read More »

Policia që nuk duam!

Ish–ministri Manjani: Policia e cilit vend të NATOs falenderon ministrin?! Këta janë punonjës policie apo militantë partie? Kjo është policia që nuk duam!

Read More »

Raporti i DASH: Shqipëria rekorde në burimet e drogës

Shqipëria mbetet një ndër vend burimet kryesore të marijuanës, por edhe rrugë tranziti për kokainën dhe heroinën, e destinuar për në vendet e Bashkimit Europian. Ky është raporti i publikuar nga Departamenti Amerikan i Shtetit për vitin 2016 mbi luftën kundër prodhimit dhe trafikimit të drogës. Në raportin thuhet  se vitin e kaluar pati shtim të plantacioneve me kanabis në ...

Read More »

Po ndodh tani: Takim Meta-Rama-Basha???

Që në orët e para të mëngjesit në vilën 31, po zhvillohet një takim midis z.Meta, z.Rama dhe z.Basha. Mësohet se në këtë takim janë dhe ambasadorët e bashkimit europian. Ç’farë po diskutohet!? Mos vallë po shkojmë drejt një qeverie teknike!? Këtë do ta mësojmë në përfundim të këtij takimi të rëndësishëm.

Read More »

Deputeti Italian denoncon zhdukjen e 28.600 ton mbeturina

Në faqen personale të deputetit italian të Lëvizjes 5 Yje z.Ricardo Nuti, është denoncuar zhdukja e 28.600 tonëve mbeturina. Deputeti nga Palermo, kërkon nisjen e një hetim parlamentar për mbetjet e zhdukura në Shqipëri, duke kërkuar shpjegime nga qeveria dhe në radhë të parë nga kryeministri italian. “Fshehurazi nga të gjithë, një trafik i frikshëm mbetjesh më 2016 ka përfshirë ...

Read More »

‘LIBRA’ parti e një planeti tjetër

Pas akuzave të Blushit ka ardhur dhe reagimi i kreut të Kuvendit dhe kreut të LSI, Ilir Meta. Në fjalën e tij, Meta u shpreh se e vetmja ndërhyrje e tij te Kryeministri Edi Rama ka qenë që Ben Blushi të bëhej ministër. Gjithashtu, Meta i kujtoi Blushit se nuk mund të sillet dhe të flasë si një politikan që ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com