loading...
Home * Lajme (page 2)

Lajme

Ylli Manjani “A është fajtore LSI për qeverisjen e shkuar?”

Po, pa asnjë dyshim LSI ka përgjegjësitë e saj brenda qeverisë që u nis politike dhe mbaroi politeknike! LSI është fajtore që mbështeti Edi Ramën pa asnjë kusht! Marrëveshja e 2013-ës, nuk ishte e qëlluar dhe qasja e LSI ishte: Kryeministri ka punën e vet dhe duhet lejuar të ushtrojë detyrën e tij sipas idesë që Ai ka! Pra vërtë ...

Read More »

Shqipëria e shqiptarëve.

Historia e kombit tonë e madhe dhe e bukur, njeh tek vetja e saj vetëm tradhëtarë. Nëse shikojmë historinë e popullit tonë mund të shihet mjaft qartë se tradhëtia e popullit tonë, ekziston që nga kohërat e lashta deri në ditë e sotme. Një realitet i hidhur për fat të keq por që duhet pranuar. Tradhëtia është kanceri më i ...

Read More »

Koalicioni, LSI sulmon Ramën, i kujton marrëveshjen dhe Policinë blu

LSI-ja ka sulmuar ashpër sot Kryeministrin Edi Rama drejtpëdrejt dhe qeverisjen e Rilindjes për akuzat ndaj saj si “shushunjë”,  duke i kujtuar se ka respektuar në 4 vjet marrëveshjen e tyre të koalicionit të nënshkruar në Shkodër dhe i ka përmendur me tendencë, Policinë e inkriminuar, policët “blu” bashkëpunëtorë në kanabizimin e vendit si dhe korrupsionin në Tatime e Dogana, ...

Read More »

Nga “Drejtësia” te ndarja e PS-LSI/Manjani: Meritat dhe roli i rrallë i PD-së

Ish-ministri i LSI, Ylli Manjani, ka folur për meritat e Partisë Demokratike, në një studio televizive. Manjani nisi që me konsensusin e 21 korrikut për reformën në drejtësi, duke e cilësuar sjelljen e PD të rrallë dhe mjaft profesionale. Më tej, ish-ministri i Drejtësisë renditi dhe një sërë meritash të PD gjatë qëndrimit të saj në çadër. “Në ngjarjet e ...

Read More »

Kohë e keqe!

Rexhep Tahipi fitoi një referendum që ja hip keqas shtetit Turk! Tashmë ai është Sulltan. Vetë shkrun e vetë vulos. Vetë Ali e vetë Kadi! Modeli i sulltanatit të Xhepit, duket se frymëzohet më shumë nga modeli Carist i Putin. Emëron e shkarkon qeverinë, por edhe gjykatësit! Fiks vetë Ali e vetë Kadi! Asnjë lidhje me modelin perëndimor të ndarjes ...

Read More »

Mbas sulmit kimik ne Siri qëndron Soros

Miliarderi George Soros është pas sulmit të fundit me armë kimike në Siri, që la 70 civilë të vdekur dhe shumë të tjerë u plagosën. Helmetat e Bardha, një grup i lidhur me al-Kaedën që financohet nga Soros dhe Mbretëria e Bashkuar, në një skenar të sulmit në qytetin e Khan Shaykhun, menjëherë e akuzoi regjimin e Asadit për  False ...

Read More »

Koreja e veriut: Kim John urdhëron evakuimin e menjëhershëm të kryeqytetit

Artikujve të gazetës ruse Pravda thonë se më shumë se 600.000 njerëz – rreth 25 për qind e popullsisë së qytetit janë evakuuar urgjentisht, pas përshkallëzimit të tensioneve midis Koresë së Veriut dhe Shteteve të Bashkuara. Sipas raporteve të medias në Korenë e Jugut, banorët janë përshëndetur me njëri-tjetrin pasi ka një shqetësim të përhapur se lideri tiranik është gati ...

Read More »

Zbulohen 400 ton drogë në Lezhë

Ja çfarë shkruan ish-Kryeministri Sali Berisha  në profilin e tij në Facebook: 400 tonelata drogë në magazinat e klanit udhëheqës të Partisë Socialiste, Ndoka! Oficeri dixhital denoncon: 400 tonelata drogë në magazinat e klanit drejtues të PS Lezhë, Ndoka që ruhen me polici dhe roje të armatosur! Lexoni mesazhin! sb “Mbrëma z. Berisha! Uroj të jeni mirë. Jam oficer policie. ...

Read More »

Basha: Lu(bisti) i Ramës në SHBA paguhet me paratë e ARMO-s

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka sulmuar sërish qeverinë nga Çadra e Lirisë pasditen e sotme, ku është shprehur se republika e vjetër është komploti më i madh në histori që u është bërë shqiptarëve. Kreu i demokratëve përmendi edhe një lobist të qeverisë në SHBA që paguhet me paratë nga trafiku i kanabisit dhe me paratë e naftës ...

Read More »

Aleksi: Mediat sorosiane kanë 15 vite që shpifin kundër Ilir Metës

Këshilltari i Ilir Metës, Emiljano Aleksi, me anë të një statusi në Facebook ka reaguar në lidhje me shkrimet e mediave të cilat sipas tij kanë shpifur kundër Ilir Metës dhe LSI-së. E mirëkuptojmë dhimbjen e thellë dhe spekulimet e mediave sorosiane që kanë 15 vjet që shpifin pa u lodhur kundër Ilir Metës dhe 12 vjet që shpifin kundër ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com