loading...
Home * Lajme * Nga bota

Nga bota

Koreja e veriut: Kim John urdhëron evakuimin e menjëhershëm të kryeqytetit

Artikujve të gazetës ruse Pravda thonë se më shumë se 600.000 njerëz – rreth 25 për qind e popullsisë së qytetit janë evakuuar urgjentisht, pas përshkallëzimit të tensioneve midis Koresë së Veriut dhe Shteteve të Bashkuara. Sipas raporteve të medias në Korenë e Jugut, banorët janë përshëndetur me njëri-tjetrin pasi ka një shqetësim të përhapur se lideri tiranik është gati ...

Read More »

Tensionet në kulm: Turqia kërcënon ashpër BE-në, ja kushti që i vë

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlut Cavusoglu, kërcënoi me anulimin e marrëveshjes që frenon rrjedhën e migrantëve dhe refugjatëve në Bashkimin Evropian. Një vit më parë, kur Evropa ka qenë në mes të krizës së madhe me emigrantë, Turqia ka negociuar marrëveshjen për të ndaluar emigrantët e paligjshëm nga kalimi në Greqi, në këmbim të përshpejtimit të integrimit të Turqisë ...

Read More »

Fox News i bën jehonë letrës së senatorëve dërguar Sekretarit Tillerson për Shqipërinë

Rrjeti televiziv amerikan “Fox News” i ka bërë jehonë letrës së 6 senatorëve amerikanë dërguar Sekretarit të Shtetit Rex Tillerson, të cilët shprehin shqetësimin për drogën dhe krimin e organizuar në Shqipëri. “Fox News” ka pasqyruar letrën e 6 senatorëve, ku shkruajnë gjithashtu se miliarderi amerikan George Soros, përmes shoqatave të tij po ndikon në politikën e Shqipërisë por dhe ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com