loading...
Home * Lajme * Kronikë

Kronikë

Ilaçet në farmacinë shtetërore të QSUT, 93 % janë të skaduara

SKANDAL Të dhënat e siguruara nga BIRN tregojnë se rreth 93 për qind e medikamenteve që gjenden në farmacinë qendrore të QSUT-së janë të skaduara-dëm i cili u akumulua vit pas viti në 447 milionë lekë, ndërkohë që qindra pacientë vuajtën pasojat e mungesës së barnave. Të paktën katër herë në vit, Fatjon Mara, 43 vjeç, mbërrin në Spitalin Pediatrik ...

Read More »

Zbulohen 400 ton drogë në Lezhë

Ja çfarë shkruan ish-Kryeministri Sali Berisha  në profilin e tij në Facebook: 400 tonelata drogë në magazinat e klanit udhëheqës të Partisë Socialiste, Ndoka! Oficeri dixhital denoncon: 400 tonelata drogë në magazinat e klanit drejtues të PS Lezhë, Ndoka që ruhen me polici dhe roje të armatosur! Lexoni mesazhin! sb “Mbrëma z. Berisha! Uroj të jeni mirë. Jam oficer policie. ...

Read More »

Raporti i DASH: Shqipëria rekorde në burimet e drogës

Shqipëria mbetet një ndër vend burimet kryesore të marijuanës, por edhe rrugë tranziti për kokainën dhe heroinën, e destinuar për në vendet e Bashkimit Europian. Ky është raporti i publikuar nga Departamenti Amerikan i Shtetit për vitin 2016 mbi luftën kundër prodhimit dhe trafikimit të drogës. Në raportin thuhet  se vitin e kaluar pati shtim të plantacioneve me kanabis në ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com