loading...
Home * Lajme * Investigim

Investigim

Baton Haxhiu, spiun i ‘UDB’

Nga Reshat Badallaj­ ZHURIANI Serbia fashiste permes Baton Haxhiut,spiunit të UDB­es serbe,këlyshit të Jovica Stanishiqit,gjaksorit te kryeudbashit të Serbisë,bandës vrastare,raciste, që quhet “DEVOLLI” dhe permes ETC të Ramiz Kelmendit,argat i devotshem serb,tentojn t´i helmojn dhe t´i tredhin shqiptarët. Devollët dhe Ramiz Kelmendi,kahmotshëm janë të lidhur me vëllazërit Kariq,kundër shqiptarve. Strumbullari i kësaj zezënaje,që i bie kambanave të mortit kundër kombit ...

Read More »

Ministria e Kulturës vodhi dhe nga vdekja e Dritëroit…

‘Hashtag.al’ zbulon skandalin: Ceremonia e homazheve për shkrimtarin dhe poetin Dritëro Agolli është sponsorizuar nëpërmjet një prokurimi publik nga Ministria e Kulturës, ndërsa fondi i lëvruar duket i dyshimtë. Ministria e Kulturës ka akorduar 3.4 milionë lekë (afro 30 mijë USD) për ceremoninë e homazheve, ndërsa specialistët e eventeve thonë se ceremonia ishte krejt modeste dhe nuk mund të justifikojë ...

Read More »

Kolumbia e Evropës

‘Shqipëria po kthehet në Kolumbinë e Europës’ – kështu e nis shkrimin e saj italiani ‘il Giornale.it’. Këtë deklaratë e ka bërë që nëntorin shkuar ish-kryeministri dhe ish-presidenti i vendit Berisha dhe nëse Shqipëria nuk është e interesuar që të bëjë trafik kokaine, kanabisi i çuar në Europë nga ky vend nuk ka rivalë. Ambasadori i OSCE-së në Shqipëri, Borchardt, ...

Read More »

Jess L. Baily dhe Soros destabilizojnë Maqedoninë

Ambasadori amerikan i emëruar nga Barak Obama në Maqedoni, Jess L. Baily, ka punuar në prapaskenë me Fondacionin Shoqëria e Hapur Soros “për të kanalizuar shuma të mëdha dollarësh amerikanë për këtë çështje, ambasadori amerikan ka ndërhyrë në çështjet e brendshme politike në shkelje të Konventës së Vjenës mbi Marrëdhëniet Diplomatike.   Linku i lajmit, për më shumë

Read More »

Rilindja dhe Edi Rama zhduk mbetje kimike në shqipëri

1400 kontenierë me mbetje kimike u zhdukën në Shqipëri, Antimafia italiane nis hetimin për zyrën e Edi Ramës. Mediat italiane kanë hedhur dritë mbi një skandal ku është Shqipëria është në qendër të tij, e që ka të bëjë me importin e plehrave në Shqipëri. Sipas investigimit të një media italiane, bëhet fjalë për rreth 2600 kontenierë secili me 22 ...

Read More »

Papa dhe Sorosi

Në mesin e shumë bombave të zbuluara në  WikiLeaks, fshihen dokumentet që duhet të japin shqetësim të madh për katolikët. Të dhënat e fundit nga Wikileaks të dokumenteve të brendshme nga Fondacioni Shoqëria e Hapur të George Soros zbulon aleancën politike të tij më tronditëse. Sipas dokumenteve të rrjedhur nga Open Society Foundation, George Soros financon përpjekjet për të promovuar axhendën e ...

Read More »

Çfarë mashtronte Rama dy vjet më parë banorëve të Zharrëzës

Pa koment …

Read More »

Dacibaot e sorosianëve, jo zgjidhje për reformën në drejtësi

Serish sot ushtaret e mirepaguar te Sorosit bene nje deklarate per te shpetuar ‘vendin dhe vetingun”. Kjo eshte e njeta skeme kur me cdo kusht donin ne korrik qe miratimi i reformes ne drejtesi te behej pa konsensus. Te njejtat metoda, te njejtat fytyra, Nuk me hiqen nga mendja “protestat” e tyre para Kuvendit. Me skema te keqperdorura per “presion ...

Read More »

Nis hetimi ndërkombëtar për ata që organizuan ‘Kolumbinë shqiptare’, 1 vit përpara zgjedhjeve

Deklaratës-bombë të kreut të misionit OSBE-ODIR në Shqipëri Bernd Bochuard, se në vendin tonë qarkullojnë 2 miliard euro të fituara nga trafiku i kanabisit, të cilat mund të përdoren për të blerë zgjedhjet e Qershorit, i është bashkuar me shqetësimin e tij edhe një krye profesionist i huaj i kësaj fushe. Konstatimin dhe alarmin, se “është trefishuar kultivimi i drogës ...

Read More »

Lord Rothschild: Familja ime ka krijuar Izraelin

Lord Jacob Rothschild kishte pranuar se familja e tij ishte “thelbësore” për krijimin e Izraelit, në një intervistë të dhënë në Izrael. Rothschild tetëdhjetëvjeçar në një intervistë të fundit ka thënë se paraardhësit e tij “kanë ndihmuar për të hapur rrugën për krijimin e Izraelit”, duke e detyruar qeverinë britanike për të nënshkruar Deklaratën e Balfour në vitin 1917.   ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com