loading...
Home * Lajme

Lajme

Skandal, si Lu financoi fushatën e Ramës në 2015 përmes Soros

Portali “Judical Watch”, publikoi të mërkurën 49 faqe nga një dosje e re e Departamentit të Shtetit mbi aktivitetin e USAID, ku sipas portalit ka financuar aktivitete të organizatave joqeveritare në Shqipëri, të cilat njihen si mbështetëse të George Soros. Dokumentet zbulojnë së pari aktivitetet e përfaqësuesit të Soros në Shqipëri, Andri Dobrushi, drejtor i “Fondacionit për një Shoqëri të ...

Read More »

Të gjithë lekët që keni janë fallso

Pse të gjithë lekët që janë në qarkullim janë fallso? Sepse është një copë letre pa asnjë garanci nga rezerva e arit, sepse Banka Qendrore (private) i kushton 50lek për të prodhuar një kartëmonedhë, kosto e letrës dhe bojës, kurse ne na jep borxh vlerën nominale të tij bashkë me interesa që nuk do mundemi ti paguajmë kurë pasi nuk ...

Read More »

Stop me këtë neveri!

Nga Erl Kodra “Rrëfimi i tmerrit” Unë sonte nuk mund të shkruaj tekst normal. Domethënë, nuk mund të shkruaj me një linjë të saktë arsyetimi, të rendis argumente ose të sistemoj fjalitë e mia bukur. Jo, sepse une nuk jam aq cinik sa të mund ta bëj këtë gjë qetësisht. Jo, sepse sonte unë sapo pashë një show horror teksa ...

Read More »

Ilaçet në farmacinë shtetërore të QSUT, 93 % janë të skaduara

SKANDAL Të dhënat e siguruara nga BIRN tregojnë se rreth 93 për qind e medikamenteve që gjenden në farmacinë qendrore të QSUT-së janë të skaduara-dëm i cili u akumulua vit pas viti në 447 milionë lekë, ndërkohë që qindra pacientë vuajtën pasojat e mungesës së barnave. Të paktën katër herë në vit, Fatjon Mara, 43 vjeç, mbërrin në Spitalin Pediatrik ...

Read More »

Si po braktisen spitalet e Shqipërisë, nga bluzat e bardha. Vetëm Gjermania merr, 4500 infermierë të kualifikuar

Prej rreth dy vitesh, mjekët dhe infermierët shqiptarë janë masivisht me sy e veshë nga Gjermania. Shoqata e Infermierëve deklaron shifra alarmante për mjekët e larguar dhe veçanërisht për ata që presin të ikin. “Në Gjermani kanë ikur rreth 2.500 infermierë aktualisht, që nga koha e portalit. Gjithashtu ne kemi informacion se rreth 2.000 të tjerë janë në proces për ...

Read More »

Ndrenika: Këtu duhet të fillojë lufta

Në mbledhjen e sotme të Komisionit të Edukimit dhe Medias, janë disa artistë të cilët kundërshtojnë projektligjin për shembjen e Teatrit Kombetar. Në fjalën e tij aktori i mirnjohur Robert Ndrenika u shpreh se bojkoti i maxhorancës tregon së këtu duhet të fillojë lufta. “Bojkoti i tyre tregon se këtu duhet të fillojë lufta. Nuk e kuptoj këtë gjë. Unë ...

Read More »

Xhafaj drejt dorëheqjes, apo shkarkimit…?

Fatmir Xhafaj do të dorëzohet në ditët apo maksimalisht në javët në vijim. Ai mundet të ketë bërë marrëveshje me Ramën të pranojë të shkarkohet prej tij në shtator se bashku me disa ministra të tjerë për të shmangur njollën e lidhjes me trafikun e drogës. Ai shikon se sulmi ballor po i vjen nga opozita. Por ajo që po ...

Read More »

Deklarata bombë/ Hajdarmataj në përgjim?

Prokurori i çështjes “Tahiri”, Besim Hajdarmataj ka bërë një deklaratë të fortë sot në sallën e gjyqit, ndërsa po zhvillohej seanca ndaj ish-ministrit të Brendshëm. Ish-kreu i Krimeve të Rënda, Besim Hajdarmataj ka hedhur dyshime të forta edhe për një përgjim të mundshëm të prokurorëve që hetojnë çështjen “Tahiri” nga ish-ministri, apo njerëz të lidhur më të, kur tha se: ...

Read More »

Rama ‘Pentito’? Pse vetëdëshmoi kryeministri pa u thirrur si i dyshuar?

Edi Rama, kryeministri i ‘vetmuar’ i qeverisë shqiptare ka bërë sot më shumë se një akt politik, një akt ligjor duke dëshmuar publikisht raportet e tij me bandën ‘Habilaj’ pa ja kërkuar asnjë institucion këtë dëshmi. Së paku deri më tani. Edi Rama dëshmoi dhe pohoi se të gjitha emërimet në polici kanë qenë propozime të Saimir Tahirit dhe se ...

Read More »

Ngjela: Lamtumirë Kryeministër, ike me turp nga kjo punë.

Përgjimet e ‘dosjes Habilaj’, ku është përfshirë edhe emri i Saimir Tahirit kanë sjellë një tërmet të vërtetë politik në vend, që duket se do të vazhdojë të sjellë edhe largimin e qeverisë. Për këtë shkruan edhe miku i Edi Ramës, avokati Spartak Ngjela në një shkrim në faqen e tij në Facebook. Lamtumirë Rama! Ike me turp nga kjo ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com