loading...
Home * Ironi + (page 2)

Ironi +

“Tranzicion m… me nder jush”

Tranzicion : Proçes ndryshimi që zhvillohet gjatë një periudhe kohe. Ky term bën përjashtim për vendin tonë, Shqipërinë, për ne shqipëtarët. Ne kemi kohë që jemi në një autobus urbani që përshkruan një itinerar të caktuar me fanatizëm të habitshëm. Pa stacione ndalimi, e herë herë për të ndryshuar disi monotoninë ecim dhe mbrapa.   Shoferët e njohin mirë këtë ...

Read More »

Një mace dhe një qen

Një mace dhe një qen ulur
 rrinë karshi mërzitur pa masë, Në shtëpinë ku banonin
 , në mes donin një dërrasë, Xheloze macja se qeni hante mirë, 
xheloz dhe qeni se macja skish zinxhirë.

Read More »

Kur ti dalë boja Rilindjes

Quhet Edi Rama, me profesion piktor, gabimisht na u bë dhe Kryeministër, por së fundmi u bë lider botëror. Duke u ndihmuar nga rilindasit e tij me skandale pa fund, arriti ti lë njollën më të madhe shqiptarëve. Rasti më i mrekullueshëm, u tregua nga antimafia italiane. Edi Rama po s’forcohej të pillte kryeveprën e radhës, kryeveprën më të çmuar ...

Read More »

Dhunuesit denoncojnë viktimën e tyre Kreshnik Spahiu

Shokët e Taulant Ballës, kanë denoncuar në polici viktimën e tyre Kreshnik Spahiu për të shpërqendruar. -Ai nuk qëndroi drejt dhe nuk shau më Shef Edin që të na ngrinte nervat dhe më shumë. Ndërkohë policia pranoi denoncimin dhe filloi hetimet për Kreshnik Spahiun.

Read More »

“Jam pa punë” Edi Rama nuk arrin të hap llogarinë në Facebook

Kohë të vështira për Kryeministrin tonë. Pas llustrave, furceve dhe arrogancës duke tallur këtë popull, Kryeministri me famë botërore nuk arriti për dy minuta të aksesojë llogarinë e tij në facebook. Populli u shqetësua shumë, por më shumë u shqetësuan rilindasit, të cilët nuk e imagjinonin dot për çfarë arsye ai nuk dilte online në messenger. I mësuar me një ...

Read More »

Edi Rama: “Une dua tu Rilind”, por ju s’më kuptoni…

Zbulohet pse magjepsen njerëzit nga Kryeministri ynë i dashur. Ai ju shpjegon me praktikë dhe filozofi Rilindjen: “Dua që ta provojnë këtë mallin që kam. Tani. Bashkë. Vetëm atëherë, kupton Rilndjen dhe bëhesh pjesë e klubit KARilindur.” Magjepsja fillon kur bëhesh anëtar i kllubit.

Read More »

NASA zbulon një planet të ri në sistemin tonë diellor

Planeti i ri i cili është zbuluar u njoftua nga NASA ditën e sotme. Ndërkohë përbërja e këtij planeti është nga 50% banditistan dhe 50% kanabistan Shqiptar.

Read More »

Përshëndetje, quhem Jacob Rothschild

Read More »

Foto, Mbreti i shqiptarëve

Mbretëria e Rilindjes!

Read More »

Video, Me një goditje 8 birra

Kjo vajzë, pi 8 birra njëherësh.

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com